AKCE

Aktuality » »

Realizaci projektů podporuje Nadace ČEZ.

Pro naše klienty pořádáme:                    

V případě zájmu o nám napište na os-svitani@email.cz. Pošleme Vám závaznou přihlášku a formulář pro lékaře. Spojíme se s Vámi ohledně rehabilitačního vyšetření Vašeho dítěte.

Naše činnost je podpořena Statutárním městem Jablonec nad Nisou.

ZÁJMOVÝ KROUŽEK "HRY S KOŇMI"

Bytí v přítomnosti koní je úžasný zážitek a proto ho zprostředkováváme během školního roku dětem zdravým a dětem s pohybovými nebo psychickými problémy od nejranějšího věku v rámci aktivit s využitím koní formou zájmových kroužků. Děti si v prostředí jízdárny hrají a získávají vědomosti o koních, starají se o ně a jezdí na nich. V kroužku je limitovaný počet míst, proto je nutné se napřed domluvit emailem na os-svitani@email.cz.

Cena

Den mezi koňmi - přečtete si jak probíhají naše akce.


***************

INTENZIVNÍ TÝDENNÍ HIPOTERAPIE

Hipoterapii provozujeme od roku 1999. Je to velmi účinná rehabilitační metoda využívající pohyb koňského hřbetu k terapiím pohybových poruch. Dva intenzivní týdny Svítání poprvé zorganizovalo v létě 2009, od té doby jejich počet vzrostl na 9 za rok a tak víme, že kolikrát dosáhneme z rehabilitačních cílů více během tohoto týdne, než za 3 měsíce ambulantní docházky. Navíc dosažený efekt přetrvává dlouhodobě i po skončení intenzivního týdne. To potvrzují jednak provedené výzkumy, pozitivní reakce rodičů našich malých klientů a naše dokumentace.

Účinky intenzivního týdne:

  • Fyzioterapeut systematicky pracuje na terapeutickém cíli a během týdne maximálně využije pohybový potenciál každého dítěte
  • Centrální nervová soustava dítěte je denně pozitivně ovlivňována a vytvářejí se kvalitní pohybové vzory
  • Viditelné a zaznamenané pokroky dětí na konci intenzivního týdne
  • Vhodný pro děti od věku 6 měsíců

Video - Jak intenzivku vnímají rodiče?

Intenzita hipoterapie:

  • 1-2krát denně
  • 7 dní
  • 10 týdnů v roce

Cena: hipoterapie jednou až dvakrát denně cca 20 minut/jednotka – 300,- Kč

Termíny 2016: Pokud je nějaký termín již plný a máte o něj zájem, můžete se nahlásit jako náhradníci.
14. - 20. 3 (plný), 11. - 15. 4. (plný), 16. - 22. 5. (plný), 20. - 26. 6. (plný), 4. - 10. 7. (plný), 25. - 31. 7. (plný), 15. - 21. 8. (plný), 29. 8. - 4. 9. (plný), 10. - 16. 10. (plný), 12. - 18. 12. (plný)

Hipoterapie je vedena zkušenými fyzioterapeutkami a bude probíhat v jízdárně Ekofarma Tanvald, Polní 644 v obvyklé délce terapeutické jednotky tj. cca 10-15 minut (záleží na aktuálním zdravotním stavu klienta a terapeutickém cíli). Terapie se provádí od pondělí do neděle. Rozpis dáváme na vědomí cca týden před zahájením týdne.

Pokud ještě nejste naším klientem, pro účast potřebujete odevzdat vyplněné a podepsané tyto formuláře Svítání: závaznou přihlášku k hiporehabilitaci a písemný souhlas lékaře – na vyžádání zašleme emailem (os-svitani@email.cz).

Platební podmínky: Místo bude zarezervováno až po zaplacení celkové částky v hotovosti na jízdárně nebo převodem na náš účet 2700283362/2010 FIO Banka Liberec, VS 8888. Každý intenzivní týden, prosíme, uhraďte nejdéle měsíc před jeho zahájením a informujte nás emailem o provedení. V případě neuhrazení částky místo bude nabídnuto náhradníkům.

Storno poplatky: 10 dní a méně před zahájením turnusu – 50%; 5 dní a méně před zahájením turnusu – 100%. V případě, že za Vaše dítě nastoupí náhradník, platba se vrací.

Ubytování neposkytujeme, zde jsou odkazy na možné ubytování v blízkém okolí:

jizerskachata.cz

www.penzion-medvidek.cz

www.ekempy.cz/liberecky-kraj/jablonec-nad-nisou/439-autokemp-tanvaldska-kotlina

Dále najdete další tipy, pokud si zadáte do vyhledávače ubytování Tanvald.
Zde se nachází Ekofarma Tanvald, Jezdecká stáj: Polní 644, Tanvald, mapa

PŘIHLÁŠKA


***************

DEN S KOŇMI

Na začátku školního roku jsme pro Vás připravili další "Den s koňmi"pro děti od 6 let. Jak takový den probíhá si přečtěte zde. Fotky z minulých akcí si prohlédněte zde. Termíny 2016: 26. 10, 27. 10. 18. 11. 2016

Počet dětí je limitován, abychom zaručili individuální přístup. Proto před odesláním přihlášky nás kontaktuje emailem na os-svitani@email.cz, nebo telefonicky na 739 428 328 (Monika Záveská).

PŘIHLÁŠKA