AKCE

Aktuality » »

Realizaci projektů podporuje Nadace ČEZ.

Pro naše klienty pořádáme:                    

V případě zájmu o nám napište na svitani@svitani-hiporehabilitace.cz. Pošleme Vám závaznou přihlášku a formulář pro lékaře. Spojíme se s Vámi ohledně rehabilitačního vyšetření Vašeho dítěte.

Naše činnost je podpořena Statutárním městem Jablonec nad Nisou, Statutárním  městem Liberec, Městem Desná a Libereckým krajem.

ZÁJMOVÝ KROUŽEK "HRY S KOŇMI"

Bytí v přítomnosti koní je úžasný zážitek a proto ho zprostředkováváme během školního roku dětem zdravým a dětem s pohybovými nebo psychickými problémy od nejranějšího věku v rámci aktivit s využitím koní formou zájmových kroužků. Děti si v prostředí jízdárny hrají a získávají vědomosti o koních, starají se o ně a jezdí na nich. V kroužku je limitovaný počet míst, proto je nutné se napřed domluvit emailem na svitani@svitani-hiporehabilitace.cz.

Den mezi koňmi - přečtěte si jak probíhají naše akce.


***************

INTENZIVNÍ TÝDENNÍ HIPOTERAPIE

Hipoterapii provozujeme od roku 1999. Je to velmi účinná rehabilitační metoda využívající pohyb koňského hřbetu k terapiím pohybových poruch. Dva intenzivní týdny Svítání poprvé zorganizovalo v létě 2009, od té doby jejich počet vzrostl na 9 za rok a tak víme, že kolikrát dosáhneme z rehabilitačních cílů více během tohoto týdne, než za 3 měsíce ambulantní docházky. Navíc dosažený efekt přetrvává dlouhodobě i po skončení intenzivního týdne. To potvrzují jednak provedené výzkumy, pozitivní reakce rodičů našich malých klientů a naše dokumentace.

Účinky intenzivního týdne:

  • Fyzioterapeut systematicky pracuje na terapeutickém cíli a během týdne maximálně využije pohybový potenciál každého dítěte
  • Centrální nervová soustava dítěte je denně pozitivně ovlivňována a vytvářejí se kvalitní pohybové vzory
  • Viditelné a zaznamenané pokroky dětí na konci intenzivního týdne
  • Vhodný pro děti od věku 6 měsíců

Video - Jak intenzivku vnímají rodiče?

Intenzita hipoterapie:

  • 1-2krát denně
  • 7 dní
  • 10 týdnů v roce

Cena: hipoterapie jednou až dvakrát denně cca 20 minut/jednotka – 300,- Kč

Hipoterapie je vedena zkušenými fyzioterapeutkami a bude probíhat v jízdárně Ekofarma Tanvald, Polní 644 v obvyklé délce terapeutické jednotky tj. cca 10-15 minut (záleží na aktuálním zdravotním stavu klienta a terapeutickém cíli). Terapie se provádí od pondělí do neděle. Rozpis dáváme na vědomí cca týden před zahájením týdne.

Pokud ještě nejste naším klientem, pro účast potřebujete odevzdat vyplněné a podepsané tyto formuláře Svítání: závaznou přihlášku k hiporehabilitaci a písemný souhlas lékaře – na vyžádání zašleme emailem (svitani@svitani-hiporehabilitace.cz).

Platební podmínky: Cena za jednu terapii je 300,-Kč. Místo bude zarezervováno po uhrazení celkové částky pouze převodem na náš účet na základě vystavené faktury a to nejdéle měsíc před konáním každého týdne.

Storno poplatky: 10 dní a méně před zahájením turnusu – 50%; 5 dní a méně před zahájením turnusu – 100%. V případě, že za Vaše dítě nastoupí náhradník, platba se vrací.

Ubytování neposkytujeme, zde jsou odkazy na možné ubytování v blízkém okolí:

jizerskachata.cz

www.penzion-medvidek.cz

www.ekempy.cz/liberecky-kraj/jablonec-nad-nisou/439-autokemp-tanvaldska-kotlina

Dále najdete další tipy, pokud si zadáte do vyhledávače ubytování Tanvald.
Zde se nachází Ekofarma Tanvald, Jezdecká stáj: Polní 644, Tanvald, mapa

PŘIHLÁŠKA 2018


***************

TÝDENNÍ HRY S KOŇMI

Hry s koňmi probíhají ve stejných termínech jako intenzivní týdny hipoterapie. Dítě je zapojeno do prací ve stáji a péči o koně a učí se jezdit na koni vedeném na lonži. Vše se koná v jezdecké stáji Ekofarmy Tanvald, Polní 644. Hry s koňmi jsou vedeny zkušenými instruktorkami. Rozpis dáváme na vědomí cca týden před zahájením týdne.

Pokud jste nový klient, pro účast potřebujete odevzdat také vyplněné a podepsané tyto formuláře Svítání, z.s. - závaznou přihlášku k hiporehabilitaci a písemný souhlas lékaře – na vyžádání Vám zašleme emailem (os-svitani@email.cz).

Druh aktivity  a cena (pokud hlásíte 2 děti a více, je možně pro ně vytvořit skupinový program v délce 120 min.):

  • individuální lekce á 30 min - 250,-Kč/lekce
  • individuální lekce á 60 min - 350,-Kč/lekce
  • skupinová lekce á 120 min - 350,-Kč/lekce pro jedno dítě

Platební podmínky: Místo bude zarezervováno po uhrazení celkové částky pouze převodem na náš účet na základě vystavené faktury, nejdéle měsíc před konáním každého týdne.
Storno poplatky: 10 dní a méně před zahájením turnusu – 50%
5 dní a méně před zahájením turnusu – 100%

Ubytování nezajišťujeme.

V případě nejasností nás kontaktujte emailem na na svitani@svitani-hiporehabilitace.cz.

PŘIHLÁŠKA 2018

***************

DEN S KOŇMI

V průběhu školního roku jsme pro Vás připravujeme "Den s koňmi" pro děti od 6 let. Jak takový den probíhá si přečtěte zde. Fotky z minulých akcí si prohlédněte zde. Nový termín 29. 3. 2018

Počet dětí je limitován, abychom zaručili individuální přístup. Proto před odesláním přihlášky nás kontaktuje emailem na svitani@svitani-hiporehabilitace.cz nebo telefonicky na 739 428 328 (Monika Záveská).